Vandaag naar Ferentillo ga ik 1140 m dalen, jammer he van al die bereikte hoogte. Maar gelukkig mag ik morgen weer klimmen :(.
Heerlijk geslapen met mijn bolle buikje vol eten in een verwarmde kamer. Op 1100 m wordt het ook goed koel. De blaffende honden zijn ook ’s nachts niet stil dus toch blij dat ik weer ga lopen. Op pad in de stilte en soms schrikkend van een hond achter een hek. Heb nog maar een keer een blaffende, grommende hond achter me gehad. Ik zag het al aankomen: hij liep los en rende naar opzij en toen van achteren blaffend en grommend achter me aan. Meestal is er een hek, alhoewel van de week was ik blij dat de hond geleerd had op zijn eigen terrein te blijven, die had ook niet zo’n leuke blaf, maar eentje met een grom er door heen en tanden ontbloot. Meestal denk ik dat ze zich vervelen, bang zijn, of gewoon lollig zijn, maar er zijn er een paar die ik niet prettig vind. Hier zit er ergens eentje opgesloten die alleen maar zielig klinkt. De schapen kwamen gisteravond binnen met twee van de hele grote witte schapenhonden, indrukwekkend en rustig van zichzelf.
Nu toch maar eens gaan douchen en ontbijten. 5 uur staat er voor de grote afdaling dus niet echt veel haast, toch?!? Met mooi weer voorspeld?!? Toch?!?
Inderdaad prachtig weer. Dit vinden verschillende groepen jagers ook. Wat baal ik daarvan al dat geblaf, geschiet en geschreeuw
Op een gegeven moment klinkt het toch echt alsof ik een wolf hoor huilen. Waar jagen ze op? Herten of toch op iets anders?
Hopelijk weer tante Be de dieren wat te beschermen. In gedachte hoor ik haar roepen: “Moordenaars!!!” Zo moedig ben ik niet. Wel bid ik voor de dieren dat ze weten te ontsnappen en welke dat niet lukt dat het dan toch een zegen mag zijn voor de ‘gelukkige jager’. Het is toch een aparte wereld waarin we leven. Om me heen kijkend zie ik echter dat de natuur ondanks de inspanningen van de mens het altijd weet te overleven en zelfs overwint. Overwoekerde huizen, paden en wegen aangetast door regen, sneeuw, wortels en andere planten. Wat de mens ook doet, als er geen zorg, aandacht en werk van wordt gemaakt dan overwint de natuur alles.
